Lecz bezsenność

Kompleksowe leczenie bezsenności w gabinecie SEN-MED obejmuje:

1) Konsultację lekarską diagnostyczną z zakresu medycyny snu i psychiatrii – w trakcie tej wizyty następuje wywiad i badanie lekarskie, wywiad dotyczący snu, ocena stanu psychicznego i postawienie diagnozy. Podczas wizyty możliwe jest wprowadzenia leczenia farmakologicznego. Proszę przynieść na wizytę wypełniony dziennik snu.

2) Terapię poznawczo-behawioralną bezsenności

  • sesje są indywidualne
  • odbywają się co tydzień
  • na każdej sesji pracujemy nad inną techniką terapeutyczną leczącą bezsenność


Wykonaj Test – Ateńską Skalę Bezsenności

Wykonaj test i sprawdź ile punktów uzyskałaś/eś w skali. Test składa się jedynie z 8 pytań, jest to skala do samooceny. Dzięki testowi dowiesz się czy Twój wynik mieści się w granicach normy, czy jest podwyższony i wskazuje na bezsenność.


Im bardziej starasz się zasnąć, tym trudniej o sen

Indianie wierzyli, że łapacz snów, czyli amulet zrobiony z siatki, koralików i piór miał sprowadzać na śpiącego dobre sny, a odpędzać złe. W bezsenności sen wcale nie chce przyjść, a Ty wiercisz się i kręcisz próbując go „złapać”. Niestety nie da się w ten sposób zasnąć, bo im bardziej się starasz, tym bardziej Twój sen od Ciebie „ucieka”. Zamiast „gonić” sen, spróbuj czegoś innego, postaraj się uspokoić i wyciszyć bo wtedy masz dużo większe szanse na zaśnięcie. W tym celu wypróbuj metodę relaksacji. Posłuchaj podcastów: pierwszy z nich to wstęp, dowiesz się z niego więcej o relaksacji Jacobson’a oraz o tym, jak najlepiej ją stosować, drugi podcast to instrukcja treningu relaksacji. Zrelaksuj się przed snem i podczas nocnych przebudzeń!